Piltjutustus

Loomise kuupäev 21.11.2018

12. klasside õpilased lõimisid kirjanduse ja eesti keele tundi teadmisi ajaloost.
Loeti Sofi Oksaneni teost "Puhastus" ja koostati 3-liikmelises rühmas piltjutustus, mis sisaldas 9–12 pilti. Pildid on õpilaste originaallooming (joonistused, fotod).
Piltjustustuse eesmärgiks oli anda edasi lugu pildikeeles;
valida, kas lugu antakse edasi autori vaates, mõne tegelase vaates või kirjandusteadlase vaates; toetati pildilist lugu verbaalse tekstiga ehk lugu jutustati peast korrektses eesti keeles; toetuti ajale omastele elementidele.
Tagasisidet anti kaasõpilaste töödele nii suuliselt kui ka kirjalikult (kommentaarid + punktid erinevate osaoskuste eest).

Oli väga huvitav näha, kui erinevalt seatakse fookust ühe loo jutustamisel ning kuidas üht või teist tegelast iseloomustatakse.

Viimati muudetud 21.11.2018.